Ekologiczna Folia  greenstretch rt

Folie do pakowania towarów są kluczowe w ochronie transportów i strat powstających w jego trakcie. Oferujemy innowacyjną folię GreenStretch®, którą wytwarzamy z użyciem recyklatu, jest wytwarzana z poszanowaniem ekologii i charakteryzuje się doskonałymi właściwościami, dzięki czemu jest jednym z naszych sztandarowych produktów.

 

GreenStretch® - ekologiczna folia do pakowania

Standardowa folia stretch jest od wielu lat stosowana w przemyśle, jako zabezpieczenie produktów na czas transportu i magazynowania. Niestety, w wielu przypadkach łatwo ją zerwać czy uszkodzić, a ponadto nie jest ekonomiczna w porównaniu do nowoczesnych odpowiedników, takich jak oferowana przez nas ekologiczna folia do pakowania GreenStretch®. Co ją wyróżnia?

To przede wszystkim właściwości. Ta ekologiczna folia stretch ma wysokie parametry użytkowe, jak rozciąg użytkowy do 250% dla folii maszynowych, dzięki czemu redukuje się ilość folii potrzebnej do zapakowania palety, zwiększa się też wydajność pakowania. Dochodzą do tego wysokie siły trzymające oraz odporność na przebicia punktowe (np. w rogach palet), dzięki czemu towar jest solidnie zabezpieczony. Nie można zapominać o aspekcie ekologicznym – GreenStretch® powstaje z użyciem 30% surowca pochodzącego z odzysku.

Jakość naszych wyrobów potwierdzają badania przeprowadzane w laboratorium ELSA (Ergis Load Stability Academy), gdzie specjaliści,  z pomocą zaawansowanej technologii, sprawdzają wszystkie parametry produkowanej przez nas folii. Ale przede wszystkim w ELSA dobierają folię, badając indywidualne potrzeby naszych klientów. ELSA pozwala zopytmalizować typ, grubość folii tak, by nasi klienci mieli pewność, że folia spełnia oczekiwania i zapewnia bezpieczeństwo w czasie transportu.

 

GreenStretch® - ekologiczna folia stretch

GreenStretch® to produkt najwyższej jakości, o czym świadczą nie tylko jej parametry i właściwości, ale również aspekt ekologiczny produktu. Podczas produkcji tej folii używamy 30% tworzyw pochodzących z recyklingu. Dzięki temu ograniczamy ślad węglowy nie pogarszając w najmniejszym stopniu rozciągu ani wytrzymałości. To doskonała propozycja dla wszystkich przedsiębiorstw, które świadomie podchodzą do ekologii. Poprzez użycie surowca z odzysku, zmniejszamy zużycie materiałów z surowców pierwotnych, a więc produkujemy folię zgodnie z zasadami GOZ - gospodarki obiegu zamkniętego. Folię można także w całości poddać recyklingowi.

 

Nasze testy potwierdzają, że dzięki GreenStretch® można:

  • wykorzystać surowiec ponownie
  • obniżyć poziom zużycia surowców pierwotnych
  • zredukować ślad węglowy do 20%
  • zmniejszyć ilość generowanych przez firmę odpadów

 

Ekologiczna folia do pakowania - ERGIS

GRUPA ERGIS jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada pięć zakładów produkcyjnych, z których cztery zlokalizowane są w Polsce, jeden w Niemczech. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego GRUPA ERGIS jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC. W 2022 roku przychody Grupy przekroczyły 1147 mln zł. 

ERGIS obsługuje niewielkie i średnie przedsiębiorstwa, a także ogromne korporacje, do każdego podchodząc indywidualnie i z pełną dozą profesjonalizmu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą prezentowanej ekologicznej folii do pakowania.

 

Nie tylko GreenStretch® - poznaj nanoERGIS®

Jednym ze sztandarowych produktów ERGIS jest innowacyjna folia nanoERGIS®, która charakteryzuje się tym, że w kilkudziesięciu warstwach tworzywa są warstwy nano, dzięki czemu folia jest bardzo rozciągliwa i elastyczna, co pozwala zredukować ilość folii zużywanej do pakowania, co wnosi istotne wartości ekologiczne.

co2

produkt ekologiczny

prestretch

rozciągliwość do 250%

 

3hands

wysokie siły trzymające

 

4arrows

Wysokie
Przebicie punktowe

5economy

Pozytywny efekt
ekonomiczny